Usuwanie owłosienia SWT

Kategoria: Zabiegi na ciało – SWT
Zabiegi laserowe Ellipse – SWT
Obszar: Ciało, twarz
Problem: Niechciane owłosienie
Koszt: Sprawdź w cenniku Zabiegi na ciało →
Sprawdź w cenniku Zabiegi laserowe Ellipse →
Ilość zabiegów w serii: 3 – 6 zabiegów
Odstępy:
Czas zabiegu: 15 – 30 min
Znieczulenie: NIE

OPIS ZABIEGU

Co to jest Usuwanie owłosienia Ellipse SWT?

Krótkie i bezpieczne impulsy światła (technologia SWT opracowana przez Ellipse, często określana mianem lasera) są kierowane w stronę powierzchni skóry. System filtruje światło, aby zapewnić, że wykorzystywane długości fal są absorbowane przez pigment (melaninę) we włosach.

Na czym polega zabieg?

Zabieg opiera się na absorpcji światła przez pigment zawarty we włosach (melaninę). Melanina zamienia światło w ciepło, które przenoszone jest w dół włosa i podgrzewa macierz, przeciwdziałając wzrostowi włosa w przyszłości.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem włosy zostają dokładnie zgolone. Następnie na skórę nakładana jest cienka warstwa żelu, aby optycznie wyrównać powierzchnie zapewniając dotarcie do skóry maksymalnej ilości światła. Urządzenie emituje krótkie impulsy powodujące uczucie ciepła. Zabiegowi towarzyszyć może lekki dyskomfort, ale znieczulenie nie jest wymagane.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Niechciane owłosienie.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i podrażniona. Zabieg należy wykonać w serii, aby efekty były zadowalające.

Ile zabiegów wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?

Badania kliniczne pokazują, że zazwyczaj wystarczy 3-6 zabiegów z przerwami pomiędzy poszczególnymi sesjami wynoszącymi od 1 do 3 miesięcy, w zależności od obszaru ciała. Chodzi o cykl wzrostu włosa na danym obszarze.

Jak należy pielęgnować skórę przed i po zabiegu?

Przez 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno usuwać włosków pęsetą, depilować ich woskiem lub stosować kremów depilujących. Dzięki temu największa możliwa liczba mieszków włosowych będzie zawierać włosy, które zostaną zniszczone za pomocą światła. Należy także unikać opalania się przed oraz po okresie zabiegowym. Zaleca się również stosowania filtra przeciwsłonecznego SPF (co najmniej 30) przez okres 4 tygodni po zabiegu.

Wpisz poszukiwaną frazę i wciśnij Enter

Shopping Cart