Pigmentacja medyczna

Kategoria: Makijaż permanentny – medyczny
Obszar: Brodawki, brwi, usta
Problem: Odtworzenie brodawki sutkowej po mastektomii, po plastyce piersi w celu przykrycia blizn
Bielactwo
Utrata brwi i rzęs (madarosis alopetia, po chemoterapii)
Rekonstrukcja ust po operacji rozszczepu wargi, tzw. zajęcza warga
Koszt: Sprawdź w cenniku →
Ilość zabiegów w serii: Min. 2 zabiegi
Odstępy: Najpierw od 4 do 6 tygodni, a następnie co ok. 12 – 24 miesiące
Czas zabiegu: 90 min
Znieczulenie: TAK

OPIS ZABIEGU

Co to jest makijaż permanentny?

Podskórne, mechaniczne wprowadzenie niewielkiej ilości barwnika za pomocą jednej lub większej ilości igieł.
Wszystkie zabiegi są bezpieczne dla zdrowia, również dla osób, które przeszły terapie przeciwnowotworowe, np. chemioterapię. Preparaty stosowane w zabiegach w żaden sposób nie wchodzą w reakcję z przyjmowanymi lekami i nie wywołują uczuleń.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wprowadzeniu barwnika (mieszanki pigmentów) w miejscu brwi techniką włos za włosem.
Zabiegi z zakresu pigmentacji medycznej pozwalają niejako wrócić do życia z przed wypadku, operacji czy choroby. Wielokrotnie przywracają poczucie własnej wartości, zwiększając pewności siebie, swojego ciała.

Jak przygotować się do zabiegu pigmentacji medycznej?

Należy zadbać o skórę: nawilżać, wykonać peeling jeśli istnieje taka potrzeba. Im lepsze przygotowanie skóry do zabiegu, tym lepiej będzie ona chłonęła pigment, dzięki czemu rysunek będzie jeszcze bardziej precyzyjny.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Bezpośrednio po, miejsce zabiegu jest bardziej intensywne niż finalnie będzie. Nie trzeba się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni kolor zblednie o ok. 50% barwy wyjściowej. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu, miejsca pigmentowane warto traktować z wyjątkową delikatnością. Nie powinno się moczyć, trzeć ani dotykać skóry w miejscu pigmentacji. Absolutnie nie wolno myć jej mydłem ani traktować innymi kosmetykami niż te, które zaleciła Linergistka. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Miejsca pigmentowane należy nawilżać tylko preparatami otrzymanymi przez Linergistkę. Niestety, w przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić pewne odbarwienia.

Jak dbać o pigmentowany obszar po zagojeniu?

Warto pilnować, aby skora się nie wysuszała oraz aby mocno nie opalać pigmentowanych obszarów skóry. Należy również unikać mocnych peelingów w miejscu poddanym pigmentacji medycznej.

Wpisz poszukiwaną frazę i wciśnij Enter

Shopping Cart