Leczenie trądziku SWT

Kategoria: Zabiegi laserowe Ellipse – SWT
Zabiegi na ciało – SWT
Obszar: Twarz, szyja, dekolt; plecy, ręce, dłonie
Problem: Trądzik zapalny
Koszt: Sprawdź w cenniku →
Ilość zabiegów w serii: 3 – 6 zabiegów
Odstępy:
Czas zabiegu: 15 – 30 min.
Znieczulenie: NIE

OPIS ZABIEGU

Co to jest zabieg przeciwtrądzikowy Ellipse SWT?

Zabiegi na skórze zniszczonej przez słońce sprawiają, że skóra staje się bardziej gładka, wszelkie plamy starcze zostają usunięte, a nierówna pigmentacja i rozlane rumienie zlikwidowane. Struktura skóry ulega poprawie, a wiele kobiet twierdzi, że nakładanie makijażu jest dużo łatwiejsze po zabiegu. Zabiegi na twarzy są najbardziej popularne, ale istnieje możliwość poddawania zabiegom wszystkich obszarów ciała.

Na czym polega zabieg?

Zabieg Ellipse powoduje zmniejszenie dostaw krwi do gruczołu łojowego, dzięki czemu produkcja serum zostaje spowolniona. W tym celu krótkie i bezpieczne impulsy światła (technologia I2PL opracowana przez Ellipse, często określana mianem lasera) są kierowane w stronę powierzchni skóry. Światło, które dociera do powierzchni skóry, jest pochłaniane przez hemoglobinę – czerwony pigment, który występuje we krwi. Światło z lampy błyskowej podgrzewa hemoglobinę w drobnych naczyniach krwionośnych znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry. To powoduje niewielkie uszkodzenia w gruczołach łojowych i spowalnia nadprodukcję tłuszczu, która jest przyczyną powstawania trądziku.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg poprzedza wykonanie demakijażu, następnie nakładany jest żel optyczny na powierzchnię skóry. Urządzenie emituje krótkie impulsy powodujące uczucie ciepła. Zabiegowi towarzyszyć może lekki dyskomfort ale znieczulenie nie jest wymagane.
Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Trądzik zapalny oraz blizny potrądzikowe we wczesnym stadium rozwoju (dopóki są czerwone)

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Przez kilka godzin po zabiegu skóra może sprawiać wrażenie lekko opuchniętej i zaczerwienionej. Ostateczny efekt zabiegu widzimy po ok. 4 tygodniach. Po tym czasie skóra będzie wyraźnie gładsza i świeższa w wyglądzie, trądzikowe stany zapalne powinny być łagodniejsze.
Badania kliniczne dokumentujące bezpieczeństwo i skuteczność sprzętu Ellipse zostały przeprowadzone przez czołowych lekarzy przed wprowadzeniem produktu na rynek, a wyniki tych badań opublikowano w szanowanych dziennikach medycznych.

lecznie trądziku Warszawa Mokotów

Ile zabiegów wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?

Aby złagodzić objawy trądziku należy wykonać serię 3-6 zabiegów w miesięcznych odstępach

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Światło wykorzystywane podczas zabiegu jest w pełni bezpieczne. Niemniej należy unikać opalania się (na słońcu, w solarium lub stosowania środków samoopalających) 30 dni przed oraz 30 dni po okresie zabiegowym. W przeciwnym razie opalona skóra absorbuje więcej światła, a to z kolei sprawia, że zabieg jest mniej skuteczny i bardziej bolesny. Osobom z trądzikiem zaleca się wybór odpowiedniej pielęgnacji domowej dostosowanej do potrzeb skóry oraz zabiegi przeciwtrądzikowe Seyo TDA Proderm. Należy korzystać z ochrony przeciwsłonecznej (co najmniej SPF 30).

Wpisz poszukiwaną frazę i wciśnij Enter

Shopping Cart